Inne ligi

Luis Suarez bliski zmiany klubu! Urugwajczyk ponownie zagra z byłymi kolegami

Fot. Gremio

Luis Suarez jest bardzo bliski zmiany klubu. Dziennikarze portalu „Ovacion” podają, że uzgodnione zostały szczegóły kontraktu w nowym zespole.

Na początku 2023 roku Luis Suarez odszedł z Atletico Madryt i trafił do brazylijskiego Gremio Porto Allegre. W ciągu 10 miesięcy rozegrał dla tego zespołu 46 spotkań i zdobył 19 bramek. Do tego dołożył 16 asyst. 36-latek podpisał kontrakt na dwa sezony, jednak jak przekonują media piłkarz najprawdopodobniej wcześniej odejdzie z drużyny.

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się, że napastnik może zakończyć karierę, z powodu nawracających problemów z kolanem. Według informacji, które przekazują dziennikarze „Ovacion” zawieszenie korków na kołku przez Urugwajczyka jest już nie aktualne. Co więcej trwają negocjacje pomiędzy władzami Gremio, a Interem Miami w sprawie przejścia doświadczonego napastnika do klubu z Florydy. Mówi się, że amerykańska drużyna już od dłuższego czasu chce ściągnąć do siebie Suareza. Gdyby transfer doszedł do skutku to Urugwajczyk ponownie mógłby zagrać w jednym zespole ze swoimi kolegami z FC Barcelony, czyli Leo Messim, Sergio Busquetsem oraz Jordim Albą.

Dziennikarze przekonują, że ustalono już wstępne warunki kontraktu zawodnika. Umowa miałaby obowiązywać jedynie przez rok, jednak znalazłaby się klauzula, która pozwala na automatyczne przedłużenie jej trwania

Jeżeli uda się dopiąć wszystkie szczegóły kontraktu, to w grudniu Uruwajczyk pojawi się w Miami i podpisze umowę z klubem z MLS.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.