Kadra

Nicola Zalewski walczy o swoje dobre imię. Prawnicy piłkarza Romy szykują gigantyczny pozew

Fot. Paweł Jerzmanowski

Nicola Zalewski został pomówiony w aferze bukmacherskiej, która w październiku wybuchła we Włoszech. Polski piłkarz będzie ubiegał się o gigantyczne odszkodowanie za spowodowanie strat wizerunkowych.

W ciągu ostatnich tygodni tematem przewodnim we włoskiej piłce jest tzw. „afera bukmacherska”. Były paparazzi oraz celebryta, Fabrizio Corona, oskarżył wielu piłkarzy związanych z Serie A o obstawianie meczów, również tych ze swoim udziałem. Niektóre z zarzutów okazały się prawdą, większość to jednak zwykłe pomówienia.

Dotychczas zawieszeni zostali Nicolo Fagioli (Juventus) oraz Sandro Tonali (Newcastle United). Pierwszy z wymienionych zawodników został odsunięty od składu na 7 miesięcy, a kolejne 5, Włoch odbędzie uczestnicząc w spotkaniach w placówkach walczących z hazardem. Byłego gwiazdora Milanu czeka natomiast dziesięciomiesięczna absencja.

Wśród piłkarzy oczernionych niesłusznie przez Coronę znalazł się także Nicola Zalewski. Reprezentant Polski od razu zdementował wszelkie pogłoski. Dodatkowo, jeden z informatorów prowodyra całego zamieszania przyznał się do sfałszowania swoich oskarżeń.

Jak ujawnił Zbigniew Boniek w „Kanale Sportowym”, zawodnik AS Romy zamierza domagać się wielomilionowego odszkodowania za straty wizerunkowe. Prawnicy Zalewskiego już działają w tym kierunku.

Rozmawiałem z jego menadżerem (Nicoli Zalewskiego), który mówił, że przygotowują już pozew. Chcą dziesięć milionów euro (śmiech). Ale pozew robią, bo tak trzeba, inaczej to by oznaczało, że to akceptujesz ujawnił Boniek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.