Kadra

Duża rotacja przed zgrupowaniem reprezentacji Polski. Michał Probierz wymienił trzech piłkarzy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Matty Cash, Adrian Benedyczak oraz Patryk Dziczek nie zjawią się na zgrupowaniu reprezentacji Polski ze względu na urazy. Michał Probierz powołał w ich miejsce trzech nowych piłkarzy.

W poniedziałek powołani przez Michała Probierza reprezentanci Polski pojawią się w Warszawie. W listopadzie przed biało-czerwonymi stoją dwa wyzwania – mecz eliminacji EURO przeciwko Czechom oraz sparing z Litwą. Jak się okazuje, selekcjoner na ostatnią chwilę musiał dokonać kilku zmian personalnych.

Do stolicy nie przyjedzie trzech zaproszonych wcześniej piłkarzy. Matty Cash rozegrał pełne 90 minut w starciu z Fulham i zebrał dobre oceny. Z uwagi na problemy z barkiem wahadłowy zostanie jednak w Anglii.

Na zgrupowaniu zabraknie również Patryka Dziczka oraz Adriana Benedyczaka. Obaj zawodnicy nie są w pełni zdrowi. W ich miejsce Probierz powołał Mateusza Łęgowskiego, Karola Struskiego i Tymoteusza Puchacza.

Reprezentacja Polski ma już tylko iluzoryczne szanse na bezpośredni awans z grupy eliminacyjnej. Drużyna narodowa niemal na pewno weźmie udział w barażach do mistrzostw Europy. Mecze zaplanowane są na marzec przyszłego roku.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.