Ekstraklasa

Świetne wieści dla Rakowa Częstochowa. Wiadomo, kiedy Ivi Lopez wróci do treningów

Fot. Paweł Jerzmanowski

Rehabilitacja Iviego Lopeza przebiega zgodnie z planem. W raporcie medycznym opublikowanym przez Raków Częstochowa pojawiła się informacja na temat powrotu Hiszpana do treningów.

Podczas pierwszego sparingu Rakowa Częstochowa przed rozpoczęciem nowego sezonu Ivi Lopez nabawił się bardzo poważnej kontuzji. Hiszpan został brutalnie potraktowany przez jednego z zawodników Puszczy Niepołomice, co poskutkowało zerwaniem więzadeł krzyżowych w kolanie. Dla „Medalików” była to ogromna strata.

Uraz więzadeł krzyżowych to jeden z najpoważniejszych, jakich może nabawić się piłkarz. Początkowo przewidywano, że Lopez będzie pauzował nawet do kwietnia kolejnego roku. W najnowszym raporcie medycznym Raków Częstochowa poinformował o stanie zdrowia swojej gwiazdy.

Rekonwalescencja hiszpańskiego pomocnika przebiega zgodnie z planem. Jeśli w jej toku nie pojawią się żadne nieprzewidziane komplikacje, to Ivi dołączy do drużyny podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Rehabilitacja Iviego Lopeza po zerwaniu więzadeł krzyżowych przebiega zgodnie z planem. Spodziewany powrót do treningów z drużyną ma nastąpić w styczniu, kiedy rozpocznie się okres przygotowawczy do rundy rewanżowejczytamy.

Do końca aktualnego roku Raków Częstochowa rozegra jeszcze jedenaście meczów. Pierwsze starcie mistrzów Polski w rundzie wiosennej planowane jest na 10.02.2024. Wówczas „Medaliki” zmierzą się z Wartą Poznań.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.