Reklama
Ligi zagraniczne

Eden Hazard przez wiele miesięcy odrzucał lukratywne oferty. Fabrizio Romano ujawnił szczegóły

Fot. Paweł Jerzmanowski

We wtorek Eden Hazard ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Decyzja Belga związana była jedynie z względami zdrowotnymi, bowiem odrzucał on przez wiele miesięcy lukratywne oferty.

Jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu wiele wskazywało na to, że Eden Hazard wypełni swój kontrakt z Realem Madryt. Klub naciskał jednak na zawodnika w sprawie rozwiązania obowiązującej jeszcze przez rok umowy. Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia.

Od początku czerwca nazwisko Hazarda widniało na liście wolnych agentów. Media łączył Belga z powrotem do ojczyzny, gdzie miałby zasilić Royal Antwerp. Plotki te okazały się nieprawdziwe.

We wtorek w mediach społecznościowych 32-latka pojawił się komunikat o zakończeniu sportowej kariery. Hazard postanowił odstąpić od dalszej gry w piłkę nożną ze względów zdrowotnych. Zawodnik podziękował za wszystkie lata spędzone na boisku.

– W pewnym momencie życia musisz posłuchać wewnętrznego głosu i powiedzieć stop. Po 16 latach i ponad 700 rozegranych meczach zdecydowałem się zakończyć karierę profesjonalnego piłkarza. Udało mi się zrealizować moje marzenie, grałem i czerpałem z tego ogromną radość na wielu boiskach na całym świecie – czytamy na Instagramie Hazarda.

Jak ujawnił Fabrizio Romano, belgijski piłkarz nie narzekał na brak ofert. W ostatnich miesiącach kontaktowały się z nim kluby z Arabii Saudyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Szczególnie zainteresowany sprowadzeniem Hazarda był Inter Miami.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej