Ligi zagraniczne

Eden Hazard przez wiele miesięcy odrzucał lukratywne oferty. Fabrizio Romano ujawnił szczegóły

Fot. Paweł Jerzmanowski

We wtorek Eden Hazard ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Decyzja Belga związana była jedynie z względami zdrowotnymi, bowiem odrzucał on przez wiele miesięcy lukratywne oferty.

Jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu wiele wskazywało na to, że Eden Hazard wypełni swój kontrakt z Realem Madryt. Klub naciskał jednak na zawodnika w sprawie rozwiązania obowiązującej jeszcze przez rok umowy. Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia.

Od początku czerwca nazwisko Hazarda widniało na liście wolnych agentów. Media łączył Belga z powrotem do ojczyzny, gdzie miałby zasilić Royal Antwerp. Plotki te okazały się nieprawdziwe.

We wtorek w mediach społecznościowych 32-latka pojawił się komunikat o zakończeniu sportowej kariery. Hazard postanowił odstąpić od dalszej gry w piłkę nożną ze względów zdrowotnych. Zawodnik podziękował za wszystkie lata spędzone na boisku.

– W pewnym momencie życia musisz posłuchać wewnętrznego głosu i powiedzieć stop. Po 16 latach i ponad 700 rozegranych meczach zdecydowałem się zakończyć karierę profesjonalnego piłkarza. Udało mi się zrealizować moje marzenie, grałem i czerpałem z tego ogromną radość na wielu boiskach na całym świecie – czytamy na Instagramie Hazarda.

Jak ujawnił Fabrizio Romano, belgijski piłkarz nie narzekał na brak ofert. W ostatnich miesiącach kontaktowały się z nim kluby z Arabii Saudyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Szczególnie zainteresowany sprowadzeniem Hazarda był Inter Miami.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.