Ligi zagraniczne

Pochettino wytypował podium Złotej Piłki. „Tę nagrodę powinien zdobyć Messi”

Mauricio Pochettino i Lionel Messi
Screen: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain

Wielkimi krokami zbliża się czas przyznawania nagród indywidualnych za rok 2021, w tym Złotej Piłki. Właśnie to wyróżnienie jest najbardziej prestiżowe i wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy czy trenerów. Swoją najlepszą trójkę wytypował również Mauricio Pochettino, który nie znalazł w niej miejsca dla Kyliana Mbappe.

W zeszłym tygodniu tygodnik odpowiedzialny za przyznawanie Złotej Piłki – France Football ogłosił oficjalną listę 30 zawodników nominowanych do prestiżowego wyróżnienia. Argentyński szkoleniowiec ma swojego murowanego kandydata do zdobycia tej nagrody, którym jest Leo Messi.

– Złotą Piłkę powinien zdobyć Messi. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Gdybym nie był jego trenerem, to też bym to powiedział. Odpowiedź pochodzi prosto z mojego serca. Zawsze mówię to, co myślę – zaznaczył trener PSG.

– Obok Messiego na podium umieściłbym Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo – uzupełnił swoją wypowiedź Argentyńczyk.

Najbardziej kontrowersyjny jest fakt, że szkoleniowiec PSG nie znalazł miejsca na podium dla Kyliana Mbappe, którego również posiada w swojej kadrze. Cieszyć z kolei może obecność Roberta Lewandowskiego, który mimo nieudanego drużynowo Euro 2020 wciąż znajduje się w gronie faworytów do zgarnięcia Złotej Piłki.

Tegoroczna gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się 29 listopada. Odbędzie się ona w paryskim Theatre du Chatelet.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713