Kadra

Media: Probierz w debiucie zaskoczy formacją i personaliami. Cash zagra na nowej pozycji

Fot. Screen/ YouTube/ Łączy nas piłka

W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Wyspami Owczymi w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Zdaniem Przemysława Langiera z portalu „Goal.pl” Michał Probierz zaskoczy kibiców zestawieniem składu.

Październikowe zgrupowanie jest pierwszym po zwolnieniu Fernando Santosa. Jego następca, Michał Probierz, na początek swojej przygody z kadrą zagra z dwoma niżej notowanymi rywalami. W czwartek biało-czerwoni zmierzą się z Wyspami Owczymi, a w niedzielę ich przeciwnikiem będzie kadra Mołdawii.

Reprezentacja Polski doleciała na Wyspy Owcze w środę. Ze względu na warunki atmosferyczne istniały obawy o bezpieczeństwo przy lądowaniu samolotu. Na szczęście manewr został zakończony pomyślnie.

Tego samego dnia drużyna narodowa wzięła udział w treningu. Jego największą część zajął sparing wewnętrzny. Zespoły podzielone były na dwie drużyny po dwunastu zawodników – tak, aby żaden z piłkarzy z pola nie pozostał bez gry. Zdaniem Przemysława Langiera w starciu z Wyspami Owczymi Probierz wystawi dość zaskakujący skład.

Personalia to jedno, natomiast zaskoczeniem było ustawienie. Czwórki obrońców jeszcze można było się spodziewać, jednak fakt, że Wszołek grał na prawej obronie, a Cash na prawej pomocy był już zaskakujący. Obaj piłkarze nie zamienili się pozycjami do końca zajęćczytamy na łamach „Goal.pl”.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Wyspami Owczymi: Wojciech Szczęsny – Paweł Wszołek, Patryk Peda, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski – Matty Cash, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański – Karol Świderski, Arkadiusz Milik.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.