Anglia

Ibrahimović opowiedział, jak zareagował na propozycję testów w Arsenalu. Padły niecenzuralne słowa

Zlatan Ibrahimovic udzielił wywiadu Pierce’owi Morganowi w programie „Pierce Morgan Uncensored” dla TalkTV. Szwed wspomniał kilka wydarzeń ze swojej kariery piłkarskiej, w tym odpowiedział, dlaczego odrzucił propozycję testów w Arsenalu, którą złożył mu Arsene Wenger.

Latem bieżącego roku Zlatan Ibrahimovic zakończył swoją karierę. Przez ponad 2 dekady Szwed grał dla najlepszych europejskich klubów. Barcelona, Juventus, Inter, Milan, Manchester United czy PSG, to tylko kilka nazw zespołów, w których można było oglądać tego napastnika. Szokował swoim zachowaniem, słowami, które wynikały z bardzo dużej pewności siebie oraz ego, a wywiady z nim często były chętnie cytowane w mediach i na portalach społecznościowych.

Przed kilkoma dniami Ibrahimovic udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem dla znanego brytyjskiego dziennikarza Pierce’a Morgana w jego autorskim programie, w którym 42-latek powspominał swoją karierę i przytoczył kilka sytuacji. Jedna z nich dotyczyła niedoszłego transferu do Arsenalu.

Gdy Ibra miał zaledwie 17 lat „Kanonierzy” byli zainteresowani jego pozyskaniem. Sam Ibrahimovic otrzymał już nawet koszulkę z numerem 9, czym nie omieszkał się pochwalić kolegom. Do transakcji jednak ostatecznie nie doszło, ponieważ Arsene Wenger chciał, żeby przed podpisaniem umowy Ibra odbył testy i zagrał w meczu sparingowym. Całą tą sytuację skomentował: „Wenger mnie zaprosił, ale nie poszedłem do Arsenalu. Nie chodzę na testy”. Prowadzący chciał podchwycić temat, czemu Zlatan nie zgodził się zagrać w tamtym sparingu, na co usłyszał odpowiedź: „Nie, nie, nie rozumiesz… Nie chodzę na testy. Jestem najlepszy; pie**olić resztę”.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.