Anglia

Cavani nauczycielem Rashforda! Oto sekret dobrego występu przeciwko Southampton

Zatrudnienie Edinsona Cavaniego wzbudziło sporo kontrowersji wśród kibiców Manchesteru United. Wielu zastanawiało się czy zatrudnianie leciwego zawodnika bez klubu pomoże podnieść jakość w szeregach „Czerwonych Diabłów”. „El Matador” rozwiewa w ostatnim czasie wszystkie wątpliwości!

Były napastnik Palermo, Napoli i Paris Saint-Germain nie będzię już młodszy i chociaż na Old Trafford zarabia 174 000 funtów tygodniowo, wielu zastanawiało się, czy United zmierza we właściwym kierunku, sprowadzając doświadczonego Urugwajczyka do swojego zespołu. Z perspektywy czasu ten ruch wydaje się korzystny zarówno jeśli chodzi o występy boiskowe, jak i naukę dla młodych graczy.

Cavani nie tylko strzelił sześć bramek w 21 występach, ale stał się cennym członkiem pierwszego zespołu, zapewniając niedoświadczonym graczom bezcenną wiedzę i porady na boisku. Ujęcia z wtorkowego meczu, w którym Manchester bez problemu pokonał Southampton 9:0 pokazują wpływ Cavaniego na Marcusa Rashforda, który uczy go ruchu bez piłki. Chwile później reprezentant Anglii skorzystał z tej rady, aby strzelić gola drużynie Ralpha Hasenhüttla.

Ole Gunnar Solskjaer jest z pewnością świadomy wpływu Cavaniego na zespół.

– Teddy przybył w 1997 roku ze swoim doświadczeniem i wiele się od niego nauczyłem. Myślę, że on [Edinson Cavani] przyjechał i miał podobny wpływ. Byliśmy młodymi napastnikami uczącymi się od Teddy’ego, teraz Cavani uczy Masona, Marcusa i Anthony’ego. Edinson był świetnym dodatkiem – stwierdził Norweg

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713