Kadra

Sekretarz Generalny PZPN obala mit na temat Fernando Santosa. „Robił to jako jedyny selekcjoner”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Pod koniec kadencji Fernando Santosa spadło na niego wiele oskarżeń o brak zaangażowania w pracę dla reprezentacji Polski. Na antenie TVP Sport część z tych doniesień postanowił zdementować Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

W środę Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z Fernando Santosem. Portugalski szkoleniowiec poprowadził biało-czerwonych w zaledwie sześciu meczach. Ich bilans to trzy zwycięstwa i trzy porażki.

Przy okazji zwolnienia na Santosa spadła fala krytyki. Mistrz Europy z 2016 roku był oskarżany o małe zaangażowanie w pracę przy reprezentacji Polski czy przesiadywanie na urlopach w swoim kraju. Zupełnie inaczej sytuację postrzega Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

Fernando Santos i cały jego sztab mieszkał w Polsce. Mieli mieszkania i mieszkali w tych mieszkaniach. Podkreślam to na każdym kroku. Rozumiem, że były wakacje, wyjechał na kilka, kilkanaście dni, nie było go w kraju, ale to nie oznacza, że nie miał do tego prawa, żeby wyjechać na urlop. To w żaden sposób nie rzutuje na ocenę jego pracy. To do czego się zobowiązał – będę mieszkał w Polsce – on mieszkał w Polscepowiedział Wachowski w programie „FootWeek”

Przychodził do pracy – do biura, jako jedyny selekcjoner, którego znam. Nikt nie przychodził wcześniej do biura do federacji. Przykładowo, Leo Beenhakker nigdy w życiu nie był w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Santos był, pracował, spotykał się z ludźmi, rozmawiałnadmienił Sekretarz Generalny PZPN.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.