Niemcy Polacy za granicą

Show Tymoteusza Puchacza na zapleczu Bundesligi. Przypomniał o sobie kibicom [WIDEO]

Źródło: Screen // Twitter / viaplaysportpl

W meczu 5. kolejki 2. Bundesligi zespół FC Kaiserslautern wygrał u siebie z Norymbergą (3:1). Bohaterem gospodarzy był Polak, Tymoteusz Puchacz, który strzelił gola i zaliczył asystę, przypominając o sobie polskim kibicom.

Była 26. minuta spotkania. FC Kaiserslautern prowadził już 1:0, ale wciąż atakował. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka minęła pole karne, gdzie żaden z zawodników nie zdołał jej przejąć. Pierwszy do podania dopadł Tymoteusz Puchacz, który bez zastanowienia uderzył na bramkę rywala, nie dając szans Christianowi Mathenii.

Na tym dobra gra Puchacza się jednak nie skończyła. Polak był aktywny i często podłączał się do akcji ofensywnych. Zrobił to m.in. cztery minuty po zdobyciu przez siebie bramki, gdy popędził lewą stroną boiska, a następnie posłał wysokie dośrodkowanie w pole karne Norymbergi. Tam świetnie zachował się Ragnar Ache, który podwyższył prowadzenie zespołu Dirka Schustera.

Na trzy trafienia gospodarzy goście byli w stanie odpowiedzieć tylko raz – w 36. minucie gola strzelił Lukas Schleimer. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, dzięki czemu drużyna Puchacza awansowała na 6. miejsce w tabeli zaplecza Bundesligi.