Transfery

Juventus nie aktywuje klauzuli Milika, ale Polak zostanie w klubie. Zwrot akcji ws. napastnika

Fot. Screen/ YouTube/ Juventus

Co jakiś czas w mediach pojawiają się nowe informacje na temat przyszłości Arkadiusza Milika. Zdaniem Gianluki Di Marzio reprezentant Polski ponownie zostanie wypożyczony przez Juventus.

W sezonie 2022/2023 Arkadiusz Milik był wypożyczony z Olympique Marsylia do Juventusu. W barwach „Starej Damy” Polak zaprezentował się całkiem nieźle, strzelając dziewięć goli i notując jedną asystę we wszystkich rozgrywkach. Mimo to władze klubu z Turnu przez długi czas zastanawiały się czy aktywować klauzulę odstępnego, zawartą w umowie z Francuzami.

Juventus mógłby za zaledwie siedem milionów euro na stałe sprowadzić w swoje szeregi byłego gracza m.in. SSC Napoli. W ostatnim czasie włoskie media zdecydowanie zaprzeczały jednak, aby „Bianconeri” mieli zdecydować się na taki ruch. Nowe światło na sprawę rzucił Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele 36-krotnego mistrza Włoch rozpoczęli już negocjacje ws. kolejnego wypożyczenia Milika. Tym razem w umowie miałby znaleźć się zapis o obowiązkowym wykupie Polaka po zakończeniu sezonu 2023/2024. Oficjalne informacje na ten temat powinny pojawić się w ciągu najbliższych dni.

Pierwsza część minionego sezonu była dla Arkadiusza Milika Bardzo dobra. Pod koniec stycznia napastnik doznał jednak kontuzji uda, która wykluczyła go z gry na dwa miesiące. Po powrocie do zdrowia Polak strzelił tylko jednego gola dla Juventusu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.