Transfery

Media: Raków wytypował nowego napastnika. „Medaliki” ruszą po czołowego strzelca Ekstraklasy

Raków Częstochowa nadal poszukuje nowego napastnika. Zdaniem „Faktu” mistrzowie Polski postarają się o sprowadzenie Pedro Henrique z Radomiaka Radom.

Po bardzo intensywnym letnik oknie transferowym Raków Częstochowa ponownie wyruszy na polowanie zimą. Do drużyny mistrzów Polski dołączył już Muhamed Sahinović z FK Sarajevo. Młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny w przyszłości ma zastąpić Vladana Kovacevicia.

Na Limanowskiego najprawdopodobniej trafi również nowy napastnik. To właśnie formacja ofensywna jest największą bolączką „Medalików” w trwającym sezonie. Ante Cranc, Fabian Piasecki oraz Łukasz Zwoliński zdobyli dotychczas zaledwie sześć goli w lidze.

Przez wiele miesięcy na szczycie listy życzeń Rakowa Częstochowa znajdował się Erik Exposito. Stanowisko Śląska Wrocław w tej sprawie jest jednak jasne – Hiszpan zostanie na Tarczyński Arena do końca kampanii ligowej. Nawet jeżeli będzie to oznaczało stracenie go latem za darmo.

Według informacji przekazanych przez „Fakt” kolejnym celem transferowym uczestnika Ligi Europy stał się Pedro Henrique. Brazylijczyk trafił do Radomiaka Radom w lipcu i z miejsca stał się czołowym piłkarzem Ekstraklasy. W 19 meczach udało mu się strzelić osiem goli i zanotować cztery asysty.

Władze mazowieckiego zespołu nie oczekują dużej kwoty odstępnego za swoją gwiazdę. Henrique miałby odejść z Radomiaka Radom za zaledwie pół miliona euro. „Zieloni” mają problemy finansowe i nie mogą stawiać wygórowanych warunków.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.