Piłka Nożna

Gent miażdży Pogoń do przerwy. Trzy gole po katastrofalnych błędach indywidualnych [WIDEO]

Pogoń Szczecin do przerwy przegrywa 0:4 w meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Dwie bramki padły po niedopuszczalnych błędach piłkarzy „Portowców”.

Po wyeliminowaniu Linfield F.C. w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin trafiła na znacznie silniejszego rywala. Los skrzyżował polską drużynę z Gent. Belgowie wcześniej rozgromili Żilinę aż 10:3.

Strzelanie na Ghelamco Arena już w 13. minucie rozpoczął Gift Orban. Nigeryjczyk wykorzystał fatalną interwencję Bartosza Klebaniuka.

Nieco ponad 20 minut później ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie Gentu. Orban otrzymał dobre podanie w pole karne, a następnie przelobował Klebaniuka.

Przy golu na 0:3 po raz kolejny doszło do błędów indywidualnych. Klebaniuk otrzymał podanie na skraju pola karnego i oddał futbolówkę piłkarzom Gentu. Chwilę później wyjmował piłkę z siatki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Pogoń Szczecin jeszcze raz popełniła fatalny błąd. „Portowcy” stracili piłkę przy wrzucie z auto w okolicach swojej „szesnastki”. Po indywidualnym rajdzie Klebaniuka ponownie pokonał Cuypers.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.