Transfery

Napoli wytypowało już następcę Piotra Zielińskiego. Mistrzów Włoch czekają ciężkie negocjacje

grafika: własne/Krótka Piłka

Jak przekazał w środę Fabrizio Romano, Piotr Zieliński zgodził się na transfer do Al Ahli. Następcą Polaka w Napoli miałby zostać Gabri Veiga, utalentowany piłkarz Celty Vigo.

Już od kilku tygodni trwa saga związana z przyszłością Piotra Zielińskiego. Zdaniem mediów polski pomocnik zrobił wszystko co mógł, aby pozostać na Stadio Diego Armando Maradona. Mimo to sprawy najprawdopodobniej potoczą się inaczej. 29-latek miał pogodzić się już z decyzją władz klubu.

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano Zieliński zgodził się na transfer do Al Ahli. Teraz Saudyjczycy muszą dojść do porozumienia z Napoli w kwestii klauzuli wykupu. W tej chwili „Al-Thaghar” finalizują dwa inne ruchy – do Dżuddy trafią Franck Kessie oraz Roger Ibanez.

Po odejściu Zielińskiego Napoli będzie musiało znaleźć nową gwiazdę środka pola. Na szczycie listy życzeń „Azzurich” znajduje się Gabri Veiga. Celta Vigo odrzuciła ofertę na poziomie 33 milionów euro, ale włoski klub nie zamierza rezygnować z dalszych rozmów i wkrótce powinien dojść do porozumienia z „Celestes”.

Veiga to rewelacja minionego sezonu w lidze hiszpańskiej. Wychowanek Celty Vigo podczas kampanii ligowej 2022/2023 strzelił 11 goli i zanotował 4 asysty. Pomocnika łączono z transferem wewnątrz LaLiga, jednak ze względu na fatalną sytuację finansową tamtejszych klubów wyjedzie on za granicę.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.