Hiszpania Transfery

Barcelona szuka zastępstwa dla Aguero. Kuriozalny wybór „Dumy Katalonii”

grafika: własna/Krótka Piłka

W wyniku problemów z sercem Sergio Aguero będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. „AS” donosi, że Barcelona znalazła już zastępstwo dla Argentyńczyka.

Aguero zagrał w zaledwie pięciu meczach FC Barcelony w tym sezonie i tylko raz był na boisku w pełnym wymiarze czasowym. Niestety okazało się, że 33-latka czeka kolejna długa przerwa od gry. Podczas spotkania z Deportivo Alaves Argentyńczyk miał problemy z oddychaniem, a lekarze wykryli u niego arytmię serca. Klub wysłał swojego napastnika na kilkumiesięczną obserwację.

„Blaugrana” nie będzie mogła liczyć również na Luuka de Jonga. Według medialnych spekulacji Holender jest skreślony od samego początku przez nowego trenera Barcelony, Xaviego. Krótka kariera 31-latka na Camp Nou zakończy się najprawdopodobniej w styczniu.

W związku z takim obrotem spraw „Duma Katalonii” będzie musiała poszukać wzmocnienia ofensywy podczas zimowego okienka transferowego. Jak podaje dziennik „AS” wybór padł na… Cedrica Bakambu, który występuje od kilku lat w chińskim Beijing Guoan.

Barcelona interesowała się reprezentantem Kongo już latem, wtedy jednak jego klub postawił żądania, których Hiszpanie nie mogli spełnić. W tym momencie sytuacja wygląda inaczej, bowiem kontrakt Bakambu z jego aktualnym pracodawcą wygasa wraz z końcem roku.

31-latek ma już za sobą epizod w LaLiga, bowiem przez kilka sezonów zakładał koszulkę Villarrealu. To właśnie z ekipy „Żółtej Łodzi Podwodnej” Bakambu trafił do ligi chińskiej. Beijing Gouan w 2018 roku zapłaciło za niego bagatela 40 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.