Hiszpania

Media: Przyszłość Ancelottiego przesądzona. Real wytypował jego następcę

Carlo Ancelotti
Fot. Screen: YouTube/Real Madrid

Carlo Ancelotti po zakończeniu najbliższego sezonu ma rozstać się z Realem Madryt. Jak informują południowoamerykańskie media, doświadczony Włoch latem 2024 roku zostanie selekcjonerem reprezentacji Brazylii. Niemieccy dziennikarze dodają, że „Królewscy” wytypowali już następcę 64-latka.

Od dłuższego czasu w mediach spekuluje się na temat przyszłości Carlo Ancelottiego. Ostatnio informacje na jej temat stały się jednak bardzo spójne, a największymi konkretami dzielą się media z Ameryki Południowej. Twierdzą one, że włoski szkoleniowiec w najbliższym sezonie wciąż będzie prowadził Real Madryt, ale później rozstanie się z „Królewskimi” na rzecz przejęcia reprezentacji Brazylii, którą będzie miał za zadanie odpowiednio przygotować do mistrzostw świata w 2026 roku.

Do doniesień południowoamerykańskich dziennikarzy, teraz swoje sensacyjne informacje dołożyli Niemcy – oni również twierdzą, że Ancelotti za rok rozstanie się z Realem. Realem, który – według informacji „Sport BILD” – wytypował już następcę 64-latka. Ma być nim były piłkarz madryckiego zespołu, Xabi Alonso.

Alonso od kilku lat konsekwentnie buduje swoją pozycję w trenerskim świecie. W sezonie 2018/19 był trenerem jednego z zespołów młodzieżowych Realu. Następnie, w latach 2019-2022 prowadził rezerwy Realu Sociedad, a w ostatnim sezonie z bardzo dobrymi rezultatami trenował Bayer Leverkusen, z którym zajął trzecie miejsce w Bundeslidze.