Kadra

Statystycy wyliczyli szanse Polski na wyjście z grupy. Przewidywania nie są korzystne

reprezentacja Polski
fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Polski, aby wyjść ze swojej grupy, potrzebuje pokonać w środowym spotkaniu Szwecję. To spotkanie nie należy do najłatwiejszych, co dostrzegają również analitycy, którzy naszej kadrze dają jedyne 26% szans na osiągnięcie celu.

Sobotniego wieczoru reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1 i ponownie rozbudziła nadzieje na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Jednak dobry wynik uzyskany w Sevilli, to dopiero początek drogi po wyjście z grupy. Najważniejsze będzie spotkanie ze Szwecją, które trzeba wygrać, aby zapewnić sobie grę w kolejnej fazie rozgrywek.

Analitycy z „Gracenote” podjęli próbę oszacowania szans poszczególnych reprezentacji na grę w 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Europy. Pewni awansu do fazy pucharowej są już Holendrzy, Belgowie, Włosi, Anglicy, Czesi i Francuzi. Niewiele brakuje również Szwedom oraz Walijczykom.

Najgorzej w zestawieniu statystyków z wiadomych względów wypadła Macedonia Północna, która już pogrzebała swoje szanse na wyjście z grupy. Kolejni są Turcy, Węgrzy oraz… Polacy! Nasi reprezentanci według wyliczeń portalu mają zaledwie 26% szans na pokonanie Szwedów

Spotkanie z liderem naszej grupy już w środę. Pierwszy gwizdek w meczu o wszystko dla reprezentacji Polski zabrzmi o godzinie 18:00

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713