Wideo

Legia Warszawa pokonuje Aston Villę w LKE. Festiwal strzelecki przy Łazienkowskiej [WIDEO]

Na otwarcie rywalizacji w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa zmierzyła się z Aston Villą. Podopieczni Kosty Runjaicia pokonali faworyzowanych rywali 3:2.

Po zaciętych i emocjonujących eliminacjach Legia Warszawa dostała się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Na tym etapie rozgrywek wicemistrzowie Polski zmierzą się z Aston Villą, AZ Alkmaar oraz Zrinjskim Mostar. Pierwszym rywalem „Wojskowych” okazał się klub z Anglii.

Mecz przy Łazienkowskiej rozpoczął się dla Legii Warszawa wręcz genialnie. Już w trzeciej minucie gry piłkarze stołecznej drużyny objęli prowadzenie. Świetne podanie od Patryka Kuna wykorzystał Paweł Wszołek.

Radość kibiców w Warszawie nie trwała jednak długo. Już chwilę później Aston Villa doprowadziła do wyrównania. Nicolo Zaniolo oddał mocny strzał z daleka, a Jhon Duran dobił piłkę z najbliższej odległości.

W 25 minucie podopieczni Kosty Runjaicia znowu objęli prowadzenie. Legia Warszawa wyprowadziła szybką kontrę, Wszołek dośrodkował do Muciego, a ten po rykoszecie strzelił swojego pierwszego gola tego wieczoru.

Aston Villa jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać stan rywalizacji. Zespół z Birmingham rozegrał stały fragment gry, po którym wytworzyło sie zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie strzał oddał Lucas Digne, a futbolówka przeszła po plecach Wszołka i wpadła do bramki.

Na kolejne trafienia kibice Legii Warszawa musieli czekać do drugiej połowy. W 51. minucie „Wojskowi” przeprowadzili zabójczy kontratak, a dublet skompletował Ernest Muci. Wicemistrzowie Polski nie oddali już zwycięstwa Aston Villi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.