Ekstraklasa

Wolfsburg oferował dużą kasę za Kamińskiego. Mateusz Borek zdradza szczegóły

Jakub Kamiński budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. Młody piłkarz Lecha Poznań jest bardzo utalentowanym skrzydłowym, któremu wieszczy się dużą karierę. Mateusz Borek w programie „Odliczanie do Mundialu” zdradził szczegóły oferty, jaką „Kolejorz” otrzymał od Wolfsburga. Na stole było 10 mln euro.

19-latek wyróżniał się na tle Lecha już w minionym sezonie Ekstraklasy. W obecnym zanotował natomiast świetny start. W pierwszych sześciu meczach strzelił dwie bramki oraz zanotował jedną asystę. Niezła forma skrzydłowego przyniosła mu powołanie do reprezentacji Polski, w której zagrał 90 minut przeciwko San Marino.

Kamiński budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. W letnim okienku o nastolatka mocno zabiegał VfL Wolfsburg. Mateusz Borek w programie „Odliczanie do Mundialu” zdradził, że „Wilki” proponowały za niego aż 10 mln euro.

Dyrektor sportowy VfL Wolfsburg, Joerg Schmadtke, dawał za niego 10 milionów euro. Wolfsburg wypożyczył z opcją transferu definitywnego Josipa Brekalo do Torino i na jego pozycję ściągnął Dodiego Lukebakio, bo potrzebuje szybszego piłkarza. Dlatego chcieli Kamińskiego

Przyznał dziennikarz.

Przypomnijmy, że klub z Bundesligi już wcześniej interesował się Kamińskim. Pierwsza oferta, o jakiej podały media opiewała jednak na 7 mln euro. Lech nie był natomiast zainteresowany sprzedażą piłkarza ani za siedem, ani za dziesięc milionów.