Wideo

Niewiarygodne pudło Grealisha. Reprezentant Anglii nie trafił nawet w bramkę [WIDEO]

W czwartkowym hicie eliminacji do mistrzostw Europy 2024 Anglia na wyjeździe pokonała reprezentację Włoch 2:1. Zwycięstwo „Lwów Albionu” mogło być wyższe, jednak nieprawdopodobnym kiksem popisał się Jack Grealish.

Już na samym starcie eliminacji do EURO2024 odbył się wielki hit na szczycie grupy C. Reprezentacja Włoch na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu podjęła Anglię. To już kolejne starcie tych drużyn w ostatnich latach.

Do przerwy podopieczni Garetha Southgate’a uzyskali znaczącą przewagę. Gianluigiego Donnarummę pokonali Declan Rice oraz Harry Kane. Napastnik Tottenhamu przy okazji stał się najlepszym strzelcem w historii angielskiej kadry. Prowadzenie „Lwów Albionu” mogło być jeszcze bardziej okazałe.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony gry do fantastycznej okazji doszedł Jack Grealish. Piłkarz Manchesteru City otrzymał podanie i miał przed sobą pustą bramkę. Nie udało mu się trafić nawet w obramowanie. Skrzydłowy posłał futbolówkę obok zaskoczonego bramkarza reprezentacji Włoch.

Po przerwie mistrzowie Europy byli w stanie odpowiedzieć jednym trafieniem. Gola dla „Azzurich” zdobył debiutant, Mateo Retegui. Pozostali grupowi rywale Anglii oraz Włoch to Macedonia Północna, Ukraina oraz Malta.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.