Anglia

Pep Guardiola namaścił swojego następcę. „Będzie trenerem City, to jest zapisane w gwiazdach”

Pap Guardiola
Fot. Screen: YouTube/Man City

W ćwierćfinale pucharu Anglii Manchester City zmierzy się z Burnley. Przy tej okazji Pep Guardiola wytypował trenera, który w przyszłości na pewno obejmie drużynę „Obywateli”. Jest nim klubowa legenda, Vincent Kompany.

Na początku tygodnia Manchester City zapewnił sobie udział w ćwierćfinale FA Cup. Mistrzowie Anglii pewnie wygrali na wyjeździe z Bristol City. Tej samej sztuki dokonało Burnley, które prowadzi Vincent Kompany. Ekipa z Championship skromnie pokonała Fleetwood Town.

Po losowaniu par kolejnej fazy turnieju okazało się, że wymienione wcześniej drużyny zawalczą ze sobą o półfinał krajowego pucharu. Przy tej okazji szkoleniowiec giganta skomplementował swojego byłego podopiecznego. Zdaniem Guardioli, Kompany pewnego dnia z pewnością zostanie trenerem Manchesteru City.

Vincent Kompany pewnego dnia będzie menedżerem Man City, myślę, że to jest zapisane w gwiazdach, to się wydarzy. Prędzej czy później zostanie menedżerem City, nie wiem kiedy stwierdził Guardiola.

On ma wszystkie potrzebne do tego atrybuty: etykę pracy, wiedzę, szacunek i doświadczenie. To, co już osiągnął, było bardzo trudne, a on radzi sobie naprawdę dobrze komplementował Hiszpan.

Zaiste, Burnley pod wodzą Belga radzi sobie niemal perfekcyjnie. Na kilkanaście kolejek przed końcem sezonu w Championship „The Clarets” przewodzą tabeli, z gigantyczną przewagą nad drużynami zajmującymi miejsca barażowe. Na 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach piłkarze Kompany’ego przegrali zaledwie trzy.

Vincent Kompany to absolutna legenda Manchesteru City. Defensor zagrał w barwach „Obywateli” 360 razy. W tym czasie udało mu się wygrać m.in. cztery mistrzostwa kraju. W przedostatniej kolejce sezonu 2018/2019 Belg zdobył cudowną bramkę, dzięki której drużyna Guardioli utrzymała się w szalonym wyścigu o ligowy triumf z Liverpoolem.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.