Kadra

Łukasz Piszczek wskazał, kto powinien objąć reprezentację. „Dla dobra polskiej piłki”

W Polskim Związku Piłki Nożnej trwają poszukiwania nowego selekcjonera dla kadry narodowej. Łukasz Piszczek na antenie „Viaplay” wskazał kandydata, który według niego idealnie pasuje do tej roli.

Za nieco ponad dwa miesiące reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje mistrzostw Europy 2024. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Czechy, Albania, Wyspy Owcze oraz Mołdawia. Robert Lewandowski i spółka stawiani są w roli absolutnego faworyta do zajęcia pierwszego miejsca w kwalifikacjach turnieju.

Na ten moment wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi polską kadrę podczas rozgrywek eliminacyjnych. Wraz z końcem 2022 roku funkcję selekcjonera przestał pełnić Czesław Michniewicz. Posadę po 52-latku chciałoby przejąć wielu trenerów, jednak ostateczny wybór należy do prezesa Cezarego Kuleszy.

Wybór nowego opiekuna dla drużyny narodowej to temat do dyskusji, który porusza niemal każdy. Na antenie „Viaplay” Łukasz Piszczek opowiedział o swoim idealnym kandydacie do zastąpienia Michniewicza. Według byłego zawodnika m.in. Borussii Dortmund reprezentację Polski powinien objąć Hiszpan Roberto Martinez.

Przeczytałem ostatnio wywiad z Roberto Martinezem, który pokazał, jak pracował w reprezentacji Belgii. Że nie był tylko trenerem, ale też dyrektorem technicznym, odpowiedzialnym też za inne rzeczy, między innymi było to związane z powstaniem w Belgii bazy tylko dla reprezentacji. My na tę chwilę tego w Polsce nie mamystwierdził Piszczek.

Jeśli jest taki trener, który ma już doświadczenie w tworzeniu czegoś, i jest wolny na rynku, to myślę, że dla dobra polskiej piłki, dobrze byłoby postarać się takiego trenera zatrudnićdodał defensor.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.