Kadra

Skorupski bohaterem. Oprócz niego dwóch graczy zebrało najlepsze noty [OCENY]

W trzecim meczu Ligi Narodów Polska udała się na wyjazdowy mecz z reprezentacją Holandii. Do 50. minuty tego spotkania wszystko układało się tak, jak powinno, lecz potem nasi rywali wrzucili piąty bieg i bardzo szybko wyrównali. Kto najbardziej zawiódł? A kto zasłużył na pochwałę? Zapraszamy na oceny pomeczowe.

Łukasz Skorupski – Na początku spotkania dobrze wyszedł do wbiegającego w pole karne Timbera i skutecznie interweniował. Jednak w 22. minucie odbił przed siebie strzał Berghuisa i przed szansą stanął Blind. Na nasze szczęście były zawodnik Manchesteru United spudłował. Miał sporo problemów z grą nogami, a jego podania często lądowały poza linią boczną. Przy golach dla Holandii był bezradny, lecz w końcówce spotkania niemal w pojedynkę utrzymał remis. Ocena: 7,5

Matty Cash – Wiele pierwszych podań po odbiorze piłki było kierowane właśnie do niego, co zmuszało go do częstego wprowadzania piłki. Dostał bardzo dobry przerzut od Nicoli Zalewskiego, kierunkowo przyjął piłkę i kapitalnie uderzył w stronę dalszego słupka Flekkena. Jego ocenę zaniża (dość przypadkowe) sprokurowanie karnego. Ocena: 7

Jakub Kiwior – Dostał od selekcjonera szansę debiutu w niezwykle trudnym meczu, ale nie odstawał od swoich kolegów z defensywy. Czasem zbyt łatwo dawał się wyciągać z linii obrony. Przy bramkach dla Holendrów nie krył odpowiednio skutecznie wbiegających rywali. Tym występem raczej nie stracił w oczach selekcjoner, lecz również nie zyskał. Ocena: 5

Jan Bednarek – Przez cały mecz zdarzały mu się momenty, w których nie był wystarczająco skoncentrowany. Niestety został za to ukarany przy dwóch golach Holendrów. Przy pierwszym przedłużył dośrodkowanie rywali, a kilka minut później nie upilnował Bergwijna, do którego zmierzało podanie za linię obrony. Ocena: 4

Bartosz Bereszyński – W defensywie trzymał się bardzo blisko stoperów i liczył na wsparcie Zalewskiego. Dobrze blokował dośrodkowania rywali. Mimo że próbował podłączać się do akcji ofensywnych, to nic z tego nie wynikało. Ocena: 5

Grzegorz Krychowiak – Złapał niepotrzebną żółtą kartkę w 15. minucie tego spotkania. Cofał się bardzo głęboko, aby pomagać obrońcom z wbiegającymi w pole karne De Jongiem i Klassenem. Po przerwie zagrał znacznie lepiej i zanotował kilka przechwytów. Ocena: 5,5

Jacek Góralski – Minął się z piłką w polu karnym, co mogło poskutkować stratą gola przed końcem pierwszej połowy. Dobrze odnajdywał się w tłoku przed naszym polu karnym. Był jednym z winowajców straconego gola na 2:1, ponieważ nie zdążył wrócić za Klassenem. Ocena: 5

Przemysław Frankowski – Mniej widoczny od Zalewskiego, momentami wydawał się hamulcowym naszych akcji. Świetnie wkleił się w linie obrony rywali i zanotował asystę przy golu na 2:0. Ocena: 6

Piotr Zieliński – Kolejny „cichy” mecz w wykonaniu Piotra Zielińskiego. Potem strzelił jednego z najłatwiejszych goli w swojej karierze. Ocena: 6

Nicola Zalewski – Zawsze starał się brać udział w naszych poczynaniach ofensywnych. W akcji bramkowej świetnie przeniósł ciężar gry na prawą stronę, co stworzyło okazję strzelecką Cashowi. Na plus warto odnotować jego pracę w defensywie. Ocena: 7

Krzysztof Piątek – Przegrywał większość pojedynków zwłaszcza w powietrzu. Jednak to dzięki jego podaniu strzeliliśmy gola na 2:0. Po przerwie zagrał znacznie lepiej. Ocena: 6,5