Kadra

Polacy żegnają się z Euro! Łabędzi śpiew Lewandowskiego [OCENY]

Koniec marzeń Polaków o fazie pucharowej Mistrzostw Europy. Nasi reprezentanci zostali rozjechani przez kapitalnie uzbrojony szwedzki czołg. Niestety brak pomysłu i nieporadność w obronie zdecydowały o porażce. Zapraszamy na ostatnie oceny kadry na Euro 2020

Wojciech Szczęsny –  Przy golach nie miał szans na udaną obronę. Uratował Polaków dobrą interwencją przed wcześniejszą utratą gola na 2:0. Ocena: 6

Bartosz Bereszyński – Zanotował kluczową interwencję przy podaniu Isaka, gdyby nie on szybko przegrywalibyśmy 2:0. Podłączał się często do akcji ofensywnych. Ocena: 6

Kamil Glik – Był zaangażowany w akcje, po której straciliśmy bramkę. Przez większość czasu bezrobotny. Nie stworzył monolitu ze swoimi kolegami. Ocena: 5,5

Jan Bednarek – Nie zdążył zablokować strzału Forsberga. Imponował spokojem i pewnością. Był głównym winowajcą gola na 3:2. Ocena: 5

Kamil Jóźwiak – Jego brak zdecydowania poskutkował utratą gola na 1:0 przez Polaków. Jego dośrodkowania trafiały zwykle do… Puchacza lub w trybuny. Niecelność i spuszczona głowa wprawiały wiele milionów Polaków we wściekłość. Ocena: 3,5

Grzegorz Krychowiak – Przespał pierwsze minuty zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Na początku drugiej połowy oddał bardzo groźny strzał na szwedzką bramkę. Jego nieprzygotowane uderzenie z 30 metrów poskutkował kontrą i golem na 2:0 Ocena: 4

Mateusz Klich – Bardzo nerwowo rozpoczął pierwszą połowę. Zagrywał wiele niedokładnych długich piłek. W drugiej połowie niewidoczny Ocena: 5

Piotr Zieliński – Dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Oddał bardzo groźny strzał pod koniec pierwszej połowy. Długimi fragmentami stanowił największe zagrożenie dla bramki Szwedów. Dał kapitalną asystę do Roberta Lewandowskiego. Ocena: 7,5

Tymoteusz Puchacz – Bardzo aktywny od początku spotkania, ale w kluczowych momentach brakowało jakości. Podejmował za często złe decyzje o dośrodkowaniach. Widać było, że jest poniżej poziomu reprezentacyjnego. Ocena: 4

Robert Lewandowski – Zmarnował dwie kapitalne sytuacje po rzucie rożnym. Strzelił niesamowitego gola po kapitalnej indywidualnej akcji. Później odnalazł się w polu karnym i dał nam wyrównanie. Wziął na plecy całą reprezentacje, ale potknął się o drewno. Ocena: 9

Karol Świderski –  Na początku spotkania zanotował kluczowy przechwyt, który mógł się skończyć groźną akcją Polaków, lecz został sfaulowany. Aktywny rozegraniu, ale bez większych zasług. Ocena: 6

ZMIANY

Przemysław Frankowski – Przegrał kluczowy pojedynek przy golu na 2:0. Zanotował asystę przy golu na 2:2. Ocena: 6,5