Transfery

Nowe informacje ws. przyszłości Mateusza Klicha. Polak powinien wkrótce zmienić klub

Fot. Paweł Jerzmanowski

Podczas letniego okna transferowego Mateusz Klich był bardzo bliski pójścia na wypożyczenie do ligi holenderskiej. Ostatecznie polski pomocnik pozostał w Leeds United, gdzie pełni marginalną rolę. Były piłkarz m.in Wolfsburga w styczniu może w końcu zmienić klub.

Mateusz Klich z pewnością nie będzie wspominał pozytywnie ostatnich kilku miesięcy. W sierpniu wypożyczeniem Polaka poważnie zainteresowany był holenderski Utrecht. W przeszłości 32-latek grał już w Eredivisie, w tym właśnie dla wymienionej drużyny.

Finalizacja transferu była bliska powodzenia, jednak ostateczną decyzję o pozostaniu Klicha w Leeds United podjął trener Jesse Marsch. Amerykanin twierdził, że pomocnik przyda mu się do rotacji w Premier League. W praktyce sprawy wyglądają jednak wyraźnie inaczej.

Podczas trwającego sezonu Klich spędził na boisku niespełna 600 minut, a zaledwie 30% tego wyniku stanowią występy na poziomie Premier League. Pomocnik ani razu nie znalazł się w wyjściowej jedenastce „Pawi” na spotkanie ligi angielskiej. Taki stan rzecz sprawił, że Polak nie został powołany przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze.

Jak poinformował Graeme Bailey, dziennikarz zajmujący się głównie transferami w Anglii, wychowanek Cracovii podczas zimowego okienka transferowego najprawdopodobniej zmieni klub. W tym momencie obie strony mają już świadomość, iż Klich nie będzie pełnił ważnej funkcji w drużynie Marscha.

Mateusz Klich w barwach Leeds United rozegrał prawie 200 spotkań. W tym czasie udało mu się strzelić 24 gole i zanotować 21 asyst. Wraz z ekipą „Pawi” awansował z Championship do Premier League. Jego kontrakt wygasa po zakończeniu przyszłego sezonu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.