Anglia

Marcelo Bielsa może wrócić do Premier League. Argentyńczyk jest głównym celem jednego z klubów

Fot. Screen / YouTube / Leeds United

Marcelo Bielsa pozostaje bez pracy, odkąd w lutym rozstał się z Leeds United. Według informacji przekazanych przez Davida Ornsteina z „The Athletic”, Argentyńczyk jest rozważany jako główny kandydat do objęcia Bournemouth.

Bielsa to bez dwóch zdań jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców dostępnych na rynku wolnych agentów. 67-latek w przeszłości był selekcjonerem reprezentacji Argentyny oraz Chile, a także prowadził kluby takie jak m.in. Athletic Bilbao i Leeds United. Argentyńczyk pozostaje bezrobotny po rozstaniu z ostatnią z wymienionych drużyn na początku tego roku.

Wraz z ekipą „Pawi” Bielsa najpierw awansował do Premier League, a następnie zdołał się w niej utrzymać. Na kilkanaście kolejek przed zakończeniem kampanii 2021/2022 Leeds United prezentowało się bardzo słabo i nie było pewności, czy drużyna z Elland Road zdoła ponownie wyjść ze strefy spadkowej. Wówczas argentyńskiego szkoleniowca zastąpił Jesse Marsch.

Jak donosi jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy na Wyspach Brytyjskich, David Ornstein z magazynu „The Athletic”, po niespełna roku od tamtych wydarzeń Bielsa może powrócić do pracy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Usługami 67-latka zainteresowane jest bowiem Bournemouth.

„Wisienki” pozostają bez trenera już od dłuższego czasu, bowiem jeszcze w sierpniu zwolniono Scotta Parkera. Jego obowiązki tymczasowo przejął Gary O’Neil, jednak długofalowo takie rozwiązanie nie przynosi wymiernych efektów. Bournemouth z dorobkiem trzynastu punktów znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.