Liga Mistrzów Polacy za granicą

Klopp pod wrażeniem Piotra Zielińskiego. Trener Liverpoolu pochwalił Polaka

W środowym meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool zmierzy się na wyjeździe z Napoli. Z tej okazji we wtorek odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa obydwu zespołów, w której udział wzięli m.in. ich trenerzy. Szkoleniowiec Liverpoolu, Juergen Klopp, pozytywnie wypowiadał się na temat swoich rywali, indywidualnie wyróżniając m.in. Piotra Zielińskiego.

W środę o godz. 21:00 Liverpool zmierzy się na wyjeździe z Napoli. Mecz ten będzie okazją dla Piotra Zielińskiego, który będzie mógł zaprezentować się na tle zespołu, do którego w ostatnich latach bardzo często był przymierzany. Choć do transferu nigdy ostatecznie nie doszło, trener Liverpoolu, Juergen Klopp, wciąż jest pod wrażeniem umiejętności i gry reprezentanta Polski.

– Napoli to młody zespół, ale ma dobrych piłkarzy […] Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że ostatnio, gdy z klubu odeszło kilku piłkarzy, zrobiło się nerwowo. Zostali oni zastąpieni przez innych. Ale jednym z tych, który był tu zawsze, jest Piotr Zieliński. To znakomity piłkarz, wokół którego można budować drużynę – przyznał Niemiec podczas spotkania z dziennikarzami.

Klopp podkreślił także, że jeszcze nigdy nie wygrał na stadionie w Neapolu. – Ale trzy razy kwalifikowaliśmy się do finału Ligi Mistrzów, gdy Napoli było z nami w grupie. Dwa razy miało to miejsce z Liverpoolem, raz z Borussią Dortmund. Teraz musimy zagrać lepiej, niż w trzech ostatnich meczach z Napoli – dodał trener „The Reds”.