Transfery

Krzysztof Piątek priorytetem transferowym klubu z Ligi Mistrzów. Napastnik ma zagrać z innym polskim piłkarzem

Krzysztof Piątek
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Niewykluczone, że Krzysztof Piątek zmieni klub pod koniec letniego okna transferowego. Jak twierdzą duńskie media, napastnikiem Herthy Berlin bardzo mocno zainteresowana jest FC Kopenhaga.

Po nieudanej rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 Piątek został wypożyczony z Herthy Berlin do włoskiej Fiorentiny. We Włoszech 27-letni napastnik strzelił sześć bramek, jednak to nie wystarczyło do przekonania włodarzy „Violi”. Wraz z końcem sezonu wychowanek Lechii Dzierżoniów opuścił Florencję.

Podczas przygotowań do kolejnej kampanii ligowej Piątek wystąpił w dwóch sparingach „Starej Damy”. Wszystko wskazuje na to, że reprezentant Polski nie zrobił na Sandro Schwarzu dobrego wrażenia, bowiem ten dotychczas nie umieścił go w kadrze meczowej na spotkanie Bundesligi ani razu.

Czy Piątek ostatecznie opuści Herthę Berlin przed zamknięciem letniego okna transferowego? Na ten moment nie wiadomo. Według doniesień medialnych 27-latek znalazł się w obrębie zainteresowań tureckich klubów, jednak rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Na kilka dni przed końcem sierpnia na horyzoncie pojawił się zupełnie nowy kierunek. Duński dziennik „B.T.” twierdzi, że Piątek znajduje się na szczycie listy życzeń mistrza kraju, FC Kopenhagi. W tym momencie kluby prowadzą negocjacje. Jeśli do przenosin dojdzie, odbędą się one najprawdopodobniej na zasadzie wypożyczenia.

FC Kopenhaga awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Byens Hold” mają nikłe szanse na zajęcie chociażby trzeciego miejsca, bowiem ich rywalami będą Manchester City, Borussia Dortmund i Sevilla.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.