Transfery

Tymoteusz Puchacz może trafić do Serie A. „Rozmowy trwają od ubiegłego tygodnia”

Tymoteusz Puchacz
Fot. 1. FC Union Berlin

Tymoteusz Puchacz może spędzić najbliższy sezon we włoskiej Serie A. Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl wypożyczeniem polskiego defensora zainteresowana jest AC Monza.

Jeśli Puchacz myśli o regularnej grze w sezonie 2022/2023, musi jeszcze przed zamknięciem letniego okna transferowego zmienić klub. Union Berlin, bez Polaka w składzie, świetnie wystartował w rozgrywkach Bundesligi. Stołeczny klub po czterech kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów i wspólnie z Bayernem Monachium przewodzi w ligowej tabeli.

Dywagacje na temat przyszłości wychowanka Lecha Poznań trwają już od wielu tygodni. W mediach podawanych było wiele potencjalnych kierunków transferu lub wypożyczenia. Pojawiały się oferty z Turcji, Czech oraz innych europejskich lig. Ostatecznie popularny „Puszka” może obrać o wiele lepszy kierunek.

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka beniaminek Serie A, AC Monza, rozmawia z Unionem Berlin w sprawie wypożyczenia 12-krotnego reprezentanta Polski. Zawodnik zaakceptował pomysł potencjalnych przenosin na Półwysep Apeniński. W tym momencie ostateczna decyzja leży po stronie klubu.

Rozmowy w sprawie transferu obrońcy prowadzi Monza. Beniaminek Serie A chce wypożyczyć kadrowicza Czesława Michniewicza. Co więcej, włodarze z Półwyspu Apenińskiego są zainteresowani ewentualnym wykupieniem Puchacza po zakończeniu rozgrywek 2022/23 napisał Włodarczyk.

„I Bagai” w słabym stylu weszli w nowy sezon Serie A. Po trzech kolejkach podopieczni Givanniego Stroppy nie mają w swoim dorobku jeszcze ani jednego punktu. Dotychczasowe mecze Monzy kończył się porażkami z Torino (1:2), Napoli (0:4) oraz Udinese (1:2). 

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.