Transfery

Igor Angulo może powrócić na polskie boiska. Trwają zaawansowane negocjacje

Fot. Screen/ YouTube/ GórnikTV

Jak twierdzi Mateusz Miga z TVP Sport, Igor Angulo już wkrótce może powrócić na polskie boiska. Usługami hiszpańskiego napastnika zainteresowana jest Wieczysta Kraków.

W przeszłości Angulo przez cztery lata reprezentował barwy Górnika Zabrze. Urodzony w Bilbao zawodnik założył koszulkę klubu ze Śląska 154 razy. W tym czasie udało mu się strzelić 88 bramek i zanotować 21 asyst. W sezonie 16/17 Hiszpan został królem strzelców 1. Ligi, a dwa lata później powtórzył ten wyczyn w Ekstraklasie.

Po zakończeniu swojej przygody w Górniku Zabrze Angulo przeniósł się do Indian Super League, gdzie grał dla FC Goa oraz Mumbai City. W kampanii ligowej 20/21 38-latek zdobył czternaście goli, co przełożyło się na kolejną koronę króla strzelców.

Wychowanek Athletiku Bilbao od trzech miesięcy pozostaje bez klubu. Wszystko wskazuje na to, że Angulo po dwuletniej przerwie powróci do Polski. Jak poinformował Mateusz Miga, napastnik prowadzi zaawansowane negocjacje z Wieczystą Kraków.

Hiszpan prowadzi zaawansowane rozmowy z Wieczystą Kraków, która właśnie awansowała do III ligi. Angulo zapewne chciałby jeszcze pograć na wyższym poziomie, ale to niekoniecznie musi się udać, a Wieczysta potrafi skusić finansaminapisał Miga.

Angulo z pewnością bardzo wydatnie wzmocniłby siłę ofensywną Smudy. Hiszpan ma już 38 lat, ale instynkt strzelecki go nie zawodzi. Wieczysta potrzebuje skutecznego napastnika, bo plan jest taki, by już w pierwszym sezonie przepuścić szturm na II ligę. Po czterech kolejkach krakowska drużyna ma na koncie 7 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabelidodał dziennikarz.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.