Reklama
Ekstraklasa Transfery

Pelle van Amersfoort pożegnał się z kibicami. Cracovia straciła najlepszego strzelca

Fot. Paweł Jerzmanowski

Pelle van Amersfoort nie będzie dłużej zawodnikiem Cracovii. Holender, który w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem „Pasów” nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej wraz z końcem czerwca umowy. Zawodnik w oficjalnym materiale wideo pożegnał się z krakowskimi kibicami.

34 mecze, osiem goli i jedna asysta – to dorobek Pelle van Amersfoorta w ubiegłym sezonie. Osiem zdobytych bramek sprawiło, że Holender został najlepszym strzelcem Cracovii. Był nim zresztą nie tylko w ostatnim sezonie, bo we wcześniejszych również był jednym z najlepszych graczy „Pasów”, których szeregi zasilił w lipcu 2019 roku, przenosząc się do Polski z Heerenveen.

Mimo udanych występów w ostatnich latach, van Amersfoort nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Cracovią. 1 lipca Holender oficjalnie stał się wolnym zawodnikiem. – Chciałem wszystkim podziękować za wsparcie przez ostatnie trzy lata. To był zaszczyt grać dla Cracovii. Miło wspominam Puchar i Superpuchar Polski, czy inne ważne momenty. To był wspaniały okres, ale teraz czas powiedzieć „do widzenia” – przyznał napastnik w specjalnym materiale wideo, opublikowanym w mediach społecznościowych Cracovii.

Van Amersfoort to drugi obcokrajowiec, który latem na pewno opuści Cracovię. Wcześniej wiadome było, że z zespołu Jacka Zielińskiego odejdzie Luis Rocha.

Reklama
W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.