Ekstraklasa Transfery

Jeden z liderów Górnika może zmienić klub. Chce go inny zespół z czołówki Ekstraklasy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Bartosz Nowak niebawem może odejść z Górnika. Jeden z najlepszych piłkarzy zabrzańskiego zespołu w ubiegłym sezonie znalazł się na celowniku innej drużyny Ekstraklasy – Rakowa Częstochowa. O zainteresowaniu wicemistrzów Polski poinformował portal Meczyki.pl.

37 meczów, osiem goli i siedem asyst – to dorobek Bartosza Nowaka w ubiegłym sezonie. 28-letni ofensywny pomocnik był jednym z najlepszych zawodników Górnika Zabrze, co nie uszło uwadze innym drużynom.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, pozyskaniem Nowaka mocno interesuje się m.in. Raków Częstochowa. Wicemistrzowie Polski mieli już nawet złożyć za niego ofertę. „Kluby rozmawiają. Nowak ma rok kontraktu. Chce nowego wyzwania. Transfer bardzo prawdopodobny” – przekazał na Twitterze wspomniany dziennikarz.

Sytuacja transferowa Nowaka jest mocno złożona. Z jednej strony, jak wspomniał Włodarczyk, chce on nowego wyzwania, a obecne okno transferowe jest tak naprawdę ostatnim, w którym Górnik może dobrze zarobić na jego sprzedaży (portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 1,8 mln euro). Z drugiej strony zabrzanie niekoniecznie muszą palić się do sprzedaży jednego ze swoich najlepszych zawodników. Szczególnie, że jest on środkowym pomocnikiem, podobnie jak Alasana Manneh, który również może opuścić Górnika (Piotr Koźmiński w środę informował, że zabrzanie otrzymali na jego sprzedaż dwie oferty).

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.