Kadra

Kuriozalny kontratak polskiej młodzieżówki. „Tak wygląda stan polskiej piłki młodzieżowej”

Screen // Twitter / polskadawaj

Reprezentacja Polski przegrała pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy do lat 17 w Izraelu. Piłkarze Dariusza Gęsiora nie sprostali rywalom z Francji, przez których zostali rozbici – mecz zakończył się wynikiem 1:6. Biało-czerwoni zagrali bardzo słabo, a nagrania ich niektórych akcji krążą po sieci.

W 10. rocznicę miejsca w pierwszej czwórce reprezentacji Polski na EURO U17 rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w Izraelu. Tym razem na TOP4 raczej nikt nie robił sobie nadziei, ale liczyliśmy na to, że nasza kadra zaprezentuje się z przyzwoitej strony. Niestety – bańka została przebita już w 1. kolejce fazy grupowej, w której Biało-czerwoni przegrali 1:6 z Francją.

Po zakończeniu spotkania w mediach pojawiło się mnóstwo krytyki – nie tylko dotyczącej postawy zawodników, ale również przygotowania taktycznego trenera czy ogólnie stanu polskiego szkolenia. Stanu, którego smutnym odzwierciedleniem może być jedna z akcji, w której Polacy próbowali przeprowadzić kontratak. Próbowali, ale szybko zostali zatrzymani. Problem w tym, że nie przez przeciwników, a przez samych siebie. „Tak mniej więcej wygląda stan polskiej piłki młodzieżowej” – napisał na Twitterze Piotr Jaroszewski, który opublikował nagranie wspomnianej akcji.