Transfery

Największa gwiazda Legii Warszawa może opuścić klub latem. „Nosi się z zamiarem odejścia”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez portal „Sport.pl” po zakończeniu sezonu Josue może odejść z Legii Warszawa. Transferem Portugalczyka zainteresowany jest jego były klub, Hapoel Beer Szewa.

Josue został piłkarzem mistrzów Polski na początku trwającego sezonu. Na Łazienkowską trafił za darmo z izraelskiego Hapoelu Beer Szewa. Jak poinformował portal „Sport.pl” Portugalczyk wraz z końcem aktualnej kampanii może opuścić szeregi „Wojskowych”.

Co ciekawe, sprowadzeniem 31-latka zainteresowany jest jego były klub. Fakt ten jest o tyle zaskakujący, że media w Izraelu były pozytywnie nastawione, jeśli chodzi o odejście Josue z Hapoelu latem ubiegłego roku. Wszystko przez jego wybuchowy charakter.

„Zawodnicy Hapoelu byli przerażeni. Josue po każdym ich błędzie na boisku od razu krzyczał. Nie da się opisać, co działo się w szatni. To nie było normalna atmosfera do pracy. Piłkarze potrzebują spokoju i pewności siebie. Nikt z nas nie chciałby pracować z kimś, do kogo strach się odezwać, bo może się sfrustrować i wywołać kolejną awanturę (tłumaczenie: sport.pl)” – stwierdził w czerwcu Yossi Ghibli, dziennikarz „Sport5”.

Hapoel Beer Szewa miał pytać o transfer Josue już podczas zimowego okienka. Wymienione wcześniej źródło twierdzi również, że piłkarz już wtedy myślał o odejściu z Legii Warszawa. Do takiego ruchu ostatecznie nie doszło.

Zainteresowany Josue ma być nie tylko Hapoel, ale też inne kluby z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Z kierunków, które są przede wszystkim atrakcyjniejsze finansowo. I dla piłkarza, który we wrześniu skończy 32 lata i jest już bliżej niż dalej końca kariery. I dla samej Legii, bo dla niej to też może być ostatni moment, by zarobić na Portugalczyku, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2023 rokupisze Bartłomiej Kubiak.

W sezonie 2021/2022 Josue należy do grona najlepszych zawodników ustępujących mistrzów Polski. Do tej pory we wszystkich rozgrywkach strzelił 3 gole i zanotował 16 asyst.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.