Reklama
Sport 247

FC Barcelona pozbędzie się Philippe Coutinho na stałe. Zaskakująco niska kwota transferu

Philippe Coutinho przebywa aktualnie na wypożyczeniu w angielskiej Aston Villi. Wszystko wskazuje na to, że klub z Birmingham po zakończeniu sezonu wykupi Brazylijczyka z FC Barcelony.

Pozyskanie Coutinho z Liverpoolu na początku 2018 roku było jednym z najgorszych transferów w historii „Dumy Katalonii”. Hiszpanie zapłacili wówczas za pomocnika 135 milionów euro (dane według portalu Transfermarkt). Brazylijczyk delikatnie mówiąc nie zrobił kariery na Camp Nou.

Do końca sezonu 18/19 20 urodzony w Rio de Janeiro zawodnik zdobył 20 goli i zanotował 11 asyst. Nie były to liczby, których w Barcelonie oczekiwano od tak drogiego piłkarza. Dodatkowo Coutinho nie porywał swoją grą. Zadecydowano wówczas o wypożyczeniu go do Bayernu Monachium.

W Niemczech 29-latek także nie zdołał odzyskać pełni swoich umiejętności. Po połowie trwającego sezonu „Blaugrana” ponownie wypożyczyła swoją niedoszłą gwiazdę, tym razem do Aston Villi. Początki Coutinho w zespole „Lwów” były bardzo obiecujące. Później znacznie obniżył swoją formę, jednak mimo to, Anglicy chcą go zatrzymać u siebie na stałe.

Według informacji przekazanych przez hiszpańskiego dziennikarza Gerarda Romero, FC Barcelona doszła już do porozumienia w sprawie warunków sprzedaży Coutinho do Aston Villi. Początkowo w kontrakcie Brazylijczyka zapisana była klauzula odstępnego w wysokości 40 milionów euro. Klub z Premier League zapłaci jednak znacznie mniej.

Mowa o zaledwie połowie tej kwoty. Dodatkowo „Duma Katalonii” zagwarantowała sobie 50% zysków z kolejnego transferu pomocnika. Portal Transfermarkt wycenia Philippe Coutinho na 20 milionów euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej