Sport 247

Harry Kane jednak nie dla City? Obywatele mają nowy cel transferowy

Harry Kane
Fot. Screen: YouTube/Tottenham Hotspur

Kolejny piłkarz znalazł się na liście życzeń Manchesteru City. Zdaniem angielskich mediów mistrzowie Anglii chcą sprowadzić Dusana Vlahovicia z Fiorentiny.

Manchester City cały czas szuka zawodnika, który zastąpiłby Sergio Aguero, który latem odszedł po 10-letniej przygodzie z klubem. Angielskie media były przekonane, że do klubu przyjdzie Harry Kane, który chciałby odejść z Tottenhamu, aby móc zdobywać trofea, których brakuje na jego koncie. Problemem jest jednak fakt, że „Koguty” nie chcą się tak łatwo pozbywać swojej największej gwiazdy i żądają za niego ok. 150 milionów funtów.

Jako że działacze klubu z Londynu nie zamierzają zejśc z ceny, a i mimo dużego budżetu Manchester City nie chce płacić, aż tyle za jednego zawodnika i to jeszcze w dobie pandemii postanowiono poszukać alternatyw. I zdaniem „Sport Witness” takową znaleziono.

Mowa tutaj o Dusanie Vlahoviciu, który obecnie jest piłkarzem Fiorentiny. Poprzedni sezon miał wyśmienity we Włoszech, bowiem zagrał w 40 spotkaniach, w których zdobył 21 bramek. Nic dziwnego, że Serb znalazł się na celowniku bardziej znanych klubów.

Klubów, bo nie tylko „Obywatele” chcą pozyskać tego snajpera. Również Atletico Madryt widziałoby go w swoim składzie i obydwa zespoły stoczą batalię o niego. Mówi się, że mistrzowie Hiszpanii zaoferowali za Serba 70 milionów euro, natomiast klub z niebieskiej części Manchesteru o 10 milionów więcej.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.