Reklama
Anglia

Wayne Rooney lada moment może opuścić Derby County. Zgłasza się po niego klub z Premier League

Fot. Screen / YouTube / Derby County Football Club

W niedzielę Rafael Benitez został oficjalny zwolniony z Evertonu. Według bardzo wiarygodnych angielskich źródeł Wayne Rooney jest jednym z faworytów do zastąpienia hiszpańskiego szkoleniowca.

Posada Rafaela Beniteza była zagrożona już od kilku tygodni. Everton przyzwyczaił obserwatorów do tego, że praktycznie w każdym kolejnym sezonie mocno zawodzi, teraz jednak „The Toffees” punktują nad wyraz słabo. Ekipa z Goodison Park zajmuje dopiero 15. lokatę w tabeli Premier League i ma tylko 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Taki stan rzeczy zdeterminował włodarzy Evertonu do zwolnienia trenera, który przybył do klubu zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Oficjalny komunikat pojawił się w niedzielę popołudniu w social mediach drużyny z Liverpoolu.

Kto będzie następcą Hiszpana? Magazyn „The Athletic” wskazuje między innymi na Wayne’a Rooney’a. 36-latek aktualnie piastuje posadę trenera Derby County i trzeba przyznać, że wykręca z „Baranami” wyniki zdecydowanie ponad stan. Kadra drużyny z Pride Park Stadium zdawała się być zbyt słabą, by marzyć chociażby o utrzymaniu w 2. lidze angielskiej, a popularny „Wazza” wlał nadzieje w serca fanów.

Z powodu zaległości finansowych Derby County w tym sezonie zostało ukarane odjęciem łącznie 21 punktów. Mimo to podopieczni Rooney’a opuścili w tym tygodniu ostatnie miejsce w tabeli, a gdyby nie odebrane punkty, to „Barany” miałyby niewielką stratę do miejsca gwarantującego grę w barażach do Premier League.

Rooney bez wątpienia ma w Derby do wypełnienia misję, jednak nie można zapominać, że jest wychowankiem i legendą Evertonu.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej