Reklama
Niższe ligi

Piękny gest Krzysztofa Stanowskiego. Ma prezent dla piłkarza, który uratował dzieci z pożaru

Fot. Twitter / MKS Dąb Dębno

Łukasz Gryciak, który na co dzień jest zawodnikiem czwartoligowego Dębu Dębno, uratował dwójkę dzieci z pożaru bloku. Sam przypłacił ten uczynek zdrowiem. Krzysztof Stanowski postanowił wysłać bohatera na wakacje.

W Dębnie w województwie Zachodniopomorskim doszło do pożaru bloku. Na miejscu zjawiła się straż pożarna. Jednym z ratowników był Łukasz Gryciak. 29-latek podjął się bohaterskiego czynu i pomógł wydostać się z budynku dwójce dzieci, które utknęły w jednym z mieszkań na czwartym piętrze.

Gryciak postanowił oddać dzieciom swoją maskę z tlenem, by te bezpiecznie mogły opuścić blok. Sam jednak podtruł się dymem i wylądował w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

Cieszę się, że dzieci i ich babcia zostały uratowane. To dla mnie najważniejsze – podkreślił w rozmowie z portalem chojna24.pl.

Dzięki wpisowi klubu MKS Dąb Dębno na Twitterze o sytuacji dowiedziała się cała piłkarska Polska. Internauci są zachwyceni postawą Gryciaka. Jego poświęcenie docenił także dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Popularny „Stano” zamierza zasponsorować piłkarzowi Dębu Dębno wycieczkę na dowolny mecz, który znajduje się w ofercie jego biura turystycznego.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej