Ligi zagraniczne

Stanisław Czerczesow wkrótce obejmie nowy klub. Były trener Legii wraca do pracy

Stanisław Czerczesow
Screen: YouTube/Kanał Sportowy

W ostatnim czasie Stanisław Czerczesow był łączony z powrotem do Legii Warszawa lub objęciem reprezentacji Polski. Według węgierskich mediów będzie jednak inaczej. Rosjanin ma objąć tamtejszy Ferencvaros.

W lipcu tego roku Czerczesow zakończył pięcioletnią przygodę z reprezentacją Rosji. Jego ojczysta federacja postanowiła go zwolnić po nieudanym Euro 2020. „Sborna” zajęła ostatnie miejsce w grupie z Belgią, Danią oraz Finlandią, co było wynikiem zdecydowanie niezadowalającym.

58-latek w ostatnich tygodniach był łączony z powrotem do pracy w naszym kraju. Najczęściej mówiło się o ponownym objęciu Legii Warszawa lub zastąpieniu Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Czerczesow miał poczekać na ewentualnie zwolnienie Portugalczyka w przypadku braku awansu do finałów mistrzostw świata w Katarze, jednak według portalu „Index.hu” postanowił wrócić na ławkę trenerską jeszcze w tym roku.

Wyżej wymienione źródło podaje, że doświadczony szkoleniowiec obejmie Ferencvaros. Klub ze stolicy Węgier w poniedziałek rozstał się ze swoim dotychczasowym trenerem, Peterem Stroegerem.

Mistrzowie OTP Bank Ligi mieli już porozumieć się z Czerczesowem w sprawie warunków kontraktu. Oficjalne ogłoszenie tego ruchu wydaje się więc już tylko kwestią czasu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.