Reklama
Polacy za granicą

Robert Lewandowski wybrany najlepszym napastnikiem na świecie. Piękne słowa na temat Polaka

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

„ESPN” co roku tworzy ranking najlepszych piłkarzy na świecie z podziałem na poszczególne pozycje. Robert Lewandowski wygrał wśród napastników, a dziennikarze napisali o nim w wielkich superlatywach.

Kapitan reprezentacji Polski po raz drugi z rzędu króluje w zestawieniu „ESPN”. Stacja uznała go najlepszym napastnikiem świata już w ubiegłym roku, nie inaczej jest tym razem.

Robert Lewandowski ma za sobą wspaniały sezon. Snajper Bayernu Monachium pobił wieloletni rekord Gerda Muellera, strzelając 41. bramek w Bundeslidze.

Rankingi w wykonaniu „ESPN” to nie tylko puste cyferki, ale i uzasadnienia. W ten sposób opisano rok „Lewego”.

Lewandowski to bez wątpienia środkowy napastnik numer „1” w ciągu ostatniej dekady. Zdobył 317 goli w 346 meczach od czasu transferu do Bayernu – to mówi samo za siebie. Doskonale się ustawia, z zimną krwią kończy akcje i z pomysłem korzysta z uderzeń głową i obiema nogami. Reprezentant Polski skanuje boisko wzrokiem przed otrzymaniem piłki, by potem podjąć najlepszą decyzję.

Punkt kulminacyjny w 2021 roku: „LewanGOALski” pobił rekord Gerda Muellera w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. 41 goli w zaledwie 29 meczach. Lewandowski wciąż goni za Muellerem, jeśli chodzi o całkowitą liczbę bramek. Można się spodziewać, że szybko zniweluje różnicę.

Piszą dziennikarze ESPN.

33-latek wyprzedził w rankingu m.in. Erlinga Brauta Haalanda oraz Karima Benzemę, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Wśród „atakujących” najlepszy okazał się Lionel Messi.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej