Reklama
Transfery

Kepa Arrizabalaga może zostać wypożyczony do Serie A. Potencjalny ruch już zimą

Kepa Arrizabalaga najprawdopodobniej nie zostanie już gwiazdą londyńskiej Chelsea. Według dziennika „AS”, Hiszpan już zimą może odejść na wypożyczenie.

Kepa Arrizabalaga przechodził do ekipy „The Blues” w 2018 roku. Roman Abramowicz zapłacił wówczas Athletikowi Bilbao bagatela 80 milionów euro, co jak na bramkarza jest gigantyczną kwotą. Włodarze Chelsea widzieli w Basku zaporę na lata, a według wielu ekspertów bardziej pasuje do niego tytuł „ręcznika”.

27-latek nie ma najmniejszych szans na regularną grę na Stamford Bridge, bowiem Edouard Mendy od dłuższego czasu prezentuje kapitalną formę i ciężko sądzić, że sytuacja ta może ulec zmianie. Kepa rozegrał w tym sezonie zaledwie 4 spotkania.

Jak informuje hiszpański dziennik „AS”, Kepa w styczniu może udać się na wypożyczenie do Serie A, gdyż Lazio Rzym prawdopodobnie będzie szukać nowego bramkarza.

Klub ze Stadio Olimpico ma wkrótce pożegnać się z Thomasem Strakoshą, którym interesuje się Newcastle United. W związku z tym „Biancocelesti” potrzebują wzmocnienia między słupkami. Problemem mogą być kwestie finansowe, ponieważ Kepa inkasuje dosyć pokaźną tygodniówkę.

Jeżeli Hiszpan zdecyduje się na wypożyczenie do Lazio, to ponownie będzie pracował z Maurizio Sarrim. Panowie mieli okazję spotkać się właśnie w barwach Chelsea.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej