Reklama
Polacy za granicą Wideo

Patrice Evra oskarża „France Football” o korupcję i grzmi po wygranej Messiego. Ostre słowa Francuza [WIDEO]

Fot. Screen // Instagram

Patrice Evra nie patyczkuje się z „France Football”. Francuz bardzo ostro wypowiedział się o poniedziałkowej gali Złotej Piłki, która wygrał Leo Messi. Były piłkarz Manchesteru United oskarża redakcję o korupcję.

Minione rozstrzygnięcie plebiscytu nadal wywołuje ogromne emocje. Zwycięstwo Messiego w głosowaniu na piłkarza roku rozwścieczyło wielu kibiców, dziennikarzy i ekspertów. Także byli piłkarze nie zgadzają się z przyznaniem nagrody Argentyńczykowi kosztem Lewandowskiego.

Takiego zdania jest także Patrice Evra. Francuz zamieścił na swoim koncie na Instagramie filmik, w którym ostro atakuje „France Football”.

„Witam was na gali Złotego Balona. Tak balona, a nie piłki, bo to zawstydzająca sprawa od wielu lat. I już wystarczy. Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest korupcja. Ludzie otwórzcie oczy. Ja jestem nikim, by mówić, kto zasłużył, a kto nie. Ale widzę komentarze: „kradzież, kradzież”. Ludzie się nie zgadzają. Gdybym umieścił ankietę o Lewandowskim i Messim, to Lewandowski, by wygrał. Mój przekaz dotyczy tej wielkiej, skorumpowanej organizacji”

Grzmiał Evra.

Francuz zaatakował również Leo Messiego. 40-latek zaznacza, że Lewandowski powinien odebrać Złotą Piłkę tak w tym, jak i w zeszłym roku.

„Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę nie tylko w zeszłym, ale także w tym roku. – Lewandowski był najlepszy i rok temu, i teraz. Zrobił więcej niż Messi. Messi zabija rywali na boisku, ale i poza nim. Powiedział, że Lewandowski zasłużył na nagrodę w zeszłym sezonie. Ale co z tym rokiem, Leo?”

„Robert, jest mi przykro z twojego powodu. Znów zostałeś okradziony. Wszyscy fani piłki nożnej zrozumieją, o czym mówię, nie wspominam tu o tych, co tylko grają w FIFĘ na konsoli”

Dodał.