Europejskie puchary

Spallettii zignorował Vitorię. Nie podał ręk trenerowi Spartaka [WIDEO]

Spartak ograł Napoli (2-1) w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Wynik wzbudził emocje u Luciano Spallettiego. Szkoleniowiec nie chciał podać ręki Rui Vitorii. Reakcja Portugalczyka robi furorę w internecie.

Spartak po dwóch bramkach Aleksandra Sobolewa niespodziewanie poradził sobie w Moskwie z Napoli. „Azzurri” podeszli do spotkania bez większych zaskoczeń w składzie. Mimo to nie potrafili jednak wywieźć z Rosji, choćby punktu.

Dzięki wygranej Spartak (7 pkt) wskoczył na pozycję lidera tabeli grupy C. Napoli zajmuje natomiast drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym. Trzecia w zestawieniu Legia (6 pkt) podejmie dziś na wyjeździe Leicester City (5 pkt).

Porażka rozzłościła Luciano Spallettiego. Kamery nagrały reakcję Włocha na gest Rui Vitorii. Szkoleniowiec Spartaka chciał bowiem podziękować za rywalizację, podając mu dłoń. Trener Napoli nie chciał jednak odwzajemnić uścisku i szybko udał się do szatni.

Najzabawniejsza była w tym jednak reakcja samego Vitorii. Portugalczyk spojrzał się tylko na Spallettiego i uśmiechnął się do kamery. Prawdopodobnie odczuł podwójną satysfakcję z wygranej z wyżej notowanym rywalem.

Drugie dno

Należy natomiast pamiętać, że podobnie zachował się Vitoria jeszcze przed startem spotkania w Moskwie. Wówczas to właśnie Portugalczyk nie podał ręki Spallettiemu, o czym Włoch mówił na konferencji prasowej.

„Nie przywitał się ze mną przed meczem. To wtedy podaje się rękę drugiemu trenerowi, a nie tylko na koniec meczu, dlatego że wygrałeś. Zawsze przychodzę przywitać się ze szkoleniowcem drużyny przeciwnej przed spotkaniem. Zbyt łatwo jest to robić wyłącznie po zwycięstwach”

Opowiedział szkoleniowiec Napoli.