Transfery

Newcastle United kusi Axela Witsela. Oferuje Belgowi olbrzymią podwyżkę

grafika: własna/Krótka Piłka

Newcastle United rozgląda się na rynku transferowym w poszukiwaniu wzmocnień. Zdaniem „Daily Mail” klub broniący się przed spadkiem z Premier League przymierza się do pozyskania Axela Witsela. Belg znalazł się także na celowniku Juventusu, lecz „Sroki” proponują mu zdecydowanie lepsze wynagrodzenie.

Włodarze Newcastle pragną, by ich klub w ciągu kilku najbliższych lat dołączył do grona najlepszych na świecie. Zanim to jednak nastąpi, zespół musi się utrzymać najpierw na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W związku z tym nowi właściciele zamierzają niebawem sprowadzić kilku piłkarzy, którzy pomogą w realizacji tego celu.

Witsel na radarze Newcastle

„Sroki” plasują się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli Premier League. Do tej pory zespół zgromadził na swoim koncie zaledwie 6 punktów. Co więcej, nie wygrał ani jednego spotkania w bieżącej kampanii ligowej. W związku z tym nie ulega wątpliwości, że szeregi drużyny należy wzmocnić, aby nie spadła do Championship.

Według brytyjskich dziennikarzy już w trakcie zimowego okna transferowego Newcastle przeprowadzi kilka transakcji. Jedną z nich ma być zakontraktowanie Axela Witsela. Umowa Belga z Borussią Dortmund wygasa 30 czerwca 2022 roku, więc będzie można go sprowadzić za okazyjną cenę.

Przyszłość pomocnika klubu z Zagłębia Ruhry stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli wierzyć doniesieniom zarówno niemieckich, jak i włoskich mediów Witsel znalazł się na celowniku Juventusu. Zdaniem „Daily Mail” przenosiny do Anglii mają być jednak dla 32-latka o wiele bardziej opłacalne.

Wspomniane źródło twierdzi, że 120-krotny reprezentant Belgii inkasuje w Dortmundzie 135 tysięcy funtów tygodniowo. Natomiast transfer do Newcastle miałby oznaczać dla niego sporą podwyżkę. Według dziennikarzy klub rywalizujący w Premier League zamierza przekonać Witsela do zmiany barw klubowych tygodniówką na poziomie 190 tysięcy funtów.

Źródło: Daily Mail

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.