Transfery

Bayern Monachium chce pobić swój rekord transferowy. Wielki talent na celowniku „Die Roten”

grafika: własna/Krótka Piłka

Już w przyszłym roku Bayern Monachium ma w planach dokonać gigantycznego transferu. Jak podaje hiszpański dziennik „AS”, na celowniku mistrzów Niemiec znalazł się Pedri.

Największym zakupem w dotychczasowej historii Bayernu Monachium było pozyskanie Lucasa Hernandeza z Atletico Madryt w 2019 roku. Klub Roberta Lewandowskiego zapłacił wówczas za Francuza bagatela 80 milionów euro. Według medialnych doniesień Bawarczycy ponownie mogą zostawić fortunę w Hiszpanii.

„AS” informuje, że mistrzowie Niemiec zarzucą swoje sieci na jednego z najbardziej perspektywistycznych pomocników na świecie – Pedriego. Wychowanek FC Barcelony ma za sobą genialny sezon, co tylko potwierdził w poniedziałek magazyn „Tuttosport”, przyznając 18-latkowi prestiżową nagrodę „Golden Boy”.

Pedri w ostatnim czasie przedłużył swój kontrakt z „Dumą Katalonii” i według nowej umowy będzie piłkarzem FC Barcelony do końca sezonu 2025/2026. Hiszpan posiada także gigantyczną klauzulę odstępnego w wysokości miliarda euro.

Szefowie klubu z Camp Nou wierzyli, że takimi działaniami odstraszą inne kluby od pomysłu wykupienia swojej gwiazdy, jednak Bayern nie ma zamiaru się zniechęcać i postara się wykorzystać problemy finansowe „Barcy”.

Sam piłkarz również aktualnie nie myśli o opuszczeniu ojczyzny, ale „Die Roten” są przygotowani na takie utrudnienie i mają zamiar zaproponować Pedriemu wielką podwyżkę. Bayern pierwszą próbę podejmie najprawdopodobniej w styczniu, a jeśli Barcelona się nie zgodzi, to ponowi ofertę po zakończeniu sezonu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.