Transfery

Wojciech Szczęsny jest na wylocie z Juventusu. Polak może trafić do Premier League

Fot. Paweł Jerzmanowski

Sezon 20/21 może być ostatnim, jaki Wojciech Szczęsny spędzi w Juventusie. „Stara Dama” najprawdopodobniej ściągnie w swoje szeregi Gianlugiego Donnarummę, przez co w składzie nie będzie już miejsca dla doświadczonego Polaka.

Dziennikarz Romeo Agresti podał informację, jakoby Juventus miał sprawdzać opcje na sprzedaż Wojciecha Szczęsnego w letnim oknie transferowym. „Stara Dama” zaliczyła najgorszy sezon od prawie dekady i już na kilka kolejek przed końcem rozgrywek wiadomo, że nie obroni tytułu mistrzowskiego. Co więcej, ekipa z Allianz Stadium nie ma jeszcze zagwarantowanego miejsca w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Polski bramkarz także nie błyszczy formą. W 27 meczach ligowych wpuścił 27 bramek i zanotował zaledwie 5 czystych kont. Juventus także bardzo szybko odpadł z Champions League. Włosi już w 1/8 finału musieli uznać wyższość FC Porto.

Te czynniki złożyły się na to, że włodarze „Starej Damy” bardzo chętnie wymienią latem Szczęsnego na „nowszy model”. Za darmo do wzięcia będzie najlepszy bramkarz na Półwyspie Apenińskim, czyli Gianluigi Donnarumma. Kontrakt 22-latka z Milanem kończy się w czerwcu, a wszystkie media łączą go właśnie z Juventusem.

Co więc stanie się ze Szczęsnym? Romeo Agresti z „Tutto Juve” sądzi, że usługami 31-latka zainteresowana jest przede wszystkim Borussia Dortmund, jednak możliwy jest także transfer do Premier League. W Anglii umiejętności Szczęsnego bardzo ceni Carlo Ancelotti, który aktualnie prowadzi Everton. „The Toffies” mają pieniądze na utrzymanie kontraktu Polaka (6.5 miliona euro bez bonusów), jednak problem pojawia się przy kwestii kwoty odstępnego. Juventus chciałby zarobić na swoim bramkarzu około 20 milionów euro, klub z Goodison Park jest w stanie wyłożyć połowę tej sumy.

Portal Transfermarkt wycenia Wojciecha Szczęsnego na 35 milionów euro, jednak nie ma szans, by któryś z zespołów zapłacił tyle latem za 52-krotnego reprezentanta Polski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.