Wideo

Fabrizio Romano zapytany o to, kto wygra Złotą Piłkę! Dziennikarz wskazał zwycięzcę [WIDEO]

Fabrizio Romano
Screen: YouTube/Fabrizio Romano

Za kilka tygodni poznamy tegorocznego laureata Złotej Piłki. Swoje zdanie na temat tego, kto otrzyma ten laur, wyraził Fabrizio Romano. Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych twierdzi, że zwycięzcą plebiscytu po raz kolejny zostanie Leo Messi.

Kilkanaście dni temu francuski magazyn „France Football” opublikował listę nominowanych piłkarzy do renomowanej nagrody. W gronie kandydatów znaleźli się między innymi Karim Benzema, Jorginho, Leo Messi czy Robert Lewandowski. Polski napastnik jest jednym z faworytów do sięgnięcia po Złotą Piłkę. Ceremonia wręczenia tego oraz innych wyróżnień odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

Fabrizio Romano stawia na Leo Messiego

Zdania na temat tego, kto otrzyma Złotą Piłkę, są podzielone. Wydaje się jednak, że głównych faworytów jest dwóch. Mowa o Robercie Lewandowskim oraz Leo Messim. Najprawdopodobniej kapitan reprezentacji Polski otrzymałby wspomnianą nagrodę rok temu, lecz plebiscyt został odwołany.

Teraz jednak Polak znów ma szansę na zdobycie tego trofeum. Ma za sobą wyśmienity sezon, w którego trakcie pobił legendarny wyczyn Gerda Muellera. Zdobył 41 bramek w Bundeslidze, dzięki czemu został laureatem Złotego Buta. W 2021 roku prowadzi również w klasyfikacji kanadyjskiej.

Oprócz niego znakomicie prezentuje się Karim Benzema. Natomiast Jorginho triumfował zarówno w Lidze Mistrzów, jak i na EURO 2020. Z kolei Leo Messi połączył sukces w reprezentacji Argentyny (wygranie Copa America) wraz ze świetnymi liczbami (wiele bramek oraz asyst). Pod tym względem ustępuje tylko i wyłącznie Robertowi Lewandowskiemu.

Według doniesień medialnych walka o Złotą Piłkę rozstrzygnie się między Argentyńczykiem a Polakiem. Faworytem bukmacherów jest piłkarz Paris Saint-Germain. W triumf Messiego wierzy również Fabrizio Romano. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy, specjalizujący się na płaszczyźnie rynku transferowego uważa, że to właśnie były piłkarz FC Barcelony otrzyma nagrodę po raz siódmy.

Źródło: Fabrizio Romano

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.