Niemcy Włochy

Sandro Wagner wskazał swoje faworyta do wygrania Złotej Piłki. Nieoczywisty typ

Coraz więcej piłkarzy wskazuje swoich faworytów do wygrania Złotej Piłki. Według Sandro Wagnera, byłego napastnika Bayernu Monachium na pewno nie otrzyma jej Leo Messi. Roberta Lewandowskiego umieścił natomiast na drugim miejscu. Kogo uważa za kandydata do zwycięstwa plebiscytu?

29 listopada „France Football” przyzna Złotą Piłkę za rok 2021. Zdaniem wielu ekspertów oraz bukmacherów spore szanse na zwycięstwo ma Robert Lewandowski. Oprócz Polaka w gronie faworytów wskazywanie są także Leo Messi, Jorginho, Karim Benzema czy N’Golo Kante.

Według Sandro Wagnera, byłego napastnika Bayernu Monachium, na nagrodę na pewno nie zasługuje Messi. 33-latek uważa, że Argentyńczyk nie ma żadnych szans na wygranie plebiscytu.

„Leo Messi nie zasługuje na Złotą Piłkę. Jeśli chodzi o niego, to moim zdaniem ma zero procent”

Stwierdził na antenie „DAZN”.

Wagner przekonuje, że na Złotą Piłkę zasłużył Giorgio Chiellini. Doświadczony stoper wraz z reprezentacją Włoch wygrał ostatnie Euro. Za nim Niemiec umieścił natomiast Roberta Lewandowskiego.

„W tym roku przyznałbym Złotą Piłkę Giorgio Chielliniemu. Jest wyraźnym faworytem. Zaraz za nim umieściłbym Roberta Lewandowskiego”

Ocenił Wagner.