Siatkówka

Co dalej z Vitalem Heynenem? Belg może objąć… siatkarską reprezentację Polski kobiet

Fot. Screen // Polsat Sport

Reprezentacja Polski w siatkówce wygrała w niedzielę z Serbią w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. Spotkanie o brąz było ostatnim dla Vitala Heynena w roli selekcjonera „Biało-Czerwonych”. Co dalej z przyszłością Belga? Sport.pl podaje, że szkoleniowiec będzie się teraz ubiegać o ciekawą posadę.

Wiadomo już, że kontrakt Heynena z siatkarską reprezentacją Polski nie będzie przedłużony. Nie oznacza to jednak końca pracy Belga w naszym kraju. Łukasz Jachimiak ze sport.pl podaje, że teraz selekcjoner chciałby objąć nieoczekiwaną drużynę.

Z ustaleń dziennikarza wynika, że szkoleniowca interesuje siatkarska reprezentacja Polski… kobiet! Niedawno posadę trenera w żeńskiej drużynie zwolnił Jacek Nawrocki.

Warto pamiętać, że Heynen ma już za sobą pracę z kobietami. W przeszłości prowadził pary w siatkówce plażowej: Liesbeth Mouha/Liesbet Van Breedam i Liesbeth Mouha/Katrien Gielen. Z pierwszą dwójką w 2008 roku awansował nawet na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Jachimiak dodaje, że pojawienie się nazwiska Belga w kontekście kobiecej kadry to spore zaskoczenie. Dotychczas za faworytów do objęcia żeńskiej reprezentacji uchodzili Stefano Lavarini oraz Ferhat Akbas. Pojawiał się także Stephan Antiga, w przeszłości także związany z męską drużyną naszego kraju.